Çağrı Destek Merkezi
Çağrı Destek Merkezi

Çamaşır Makinesi Temizliği:
1-Çamaşır makinesi içini temizlemek için boş olarak en kısa programda düşük ısıda kısa bir
yıkama programı uygulanmalıdır.
2-Su valfi filtrelerinin temizliği için, hortumun makineye bağlı olan kısmı sökülmeli ve
filtreler pense yardımı ile çıkarılarak temizlenmelidir.
3-Çamaşır makinesinin dış temizliği için elektrik bağlantısı kesilmelidir.
4-Dış kısım sıvı deterjanla yumuşak bir bezle silinerek temizlenmeli, kesinlikle aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır, Çamaşır Yıkama Hakkında Önemli Bilgiler:
1-Makineye konulacak çamaşırlar kontrol edilmeli, ceplerinde para, çakmak gibi şeyler
unutulmamalıdır. Çamaşırlar cinslerine (pamuklu, yünlü, ipekli vs.), kirlilik dereceleri ve yıkanma derecelerine göre ayrılmalıdır.
2-Çamaşır deterjanı makinenin tipine göre seçilmelidir. Deterjan kutusu, içindeki kalıntıları temizlemek için yuvasından çıkarılarak yıkanmalıdır.
3-Makinelerin alt bölümünde bulunan filtre ayda bir temizlenmelidir. Temizlik yapılmadan önce fiş prizden çekilmelidir.
4-Metal kazan içinde pas yapabilecek parçalar bırakılmamalıdır.
5-Çamaşırın kirliliğine göre su sıcaklığı seçilmeli ve ayarlanmalıdır. Yalnız unutulmamalıdır ki, çamaşırların 90 derecede yıkandığı bir çamaşır makinesinde elektrik tüketimi yaklaşık 5 kat, 60 derecedeki yıkamada ise tüketim 2.5 kat artmaktadır. Böyle yüksek derecelerde hem elektrik faturası yüklü miktarda gelmekte hem de suyun ısısı 40 derecenin üzerine çıktığında giysiler deforme olmakta, küçülmekte, renkleri birbirine karışmakta, düğme ve lastikler bozulmaktadır.
6-Yıkama programı bittikten, 1,5 dakika beklendikten sonra kapağı açılmalıdır. Bekleme süresi bitmeden açılan kapağın kolu kırılmakta veya deforme olmaktadır.
7-Makine motorunun üzerine su sıçramamalı ve damlamamalıdır.
8-Makinenin bağlı olduğu musluk kapalıysa önce musluk açılmalıdır.
9-Makineye kapasitesinin üstünde çamaşır yerleştirilmemelidir. Kullanma kılavuzunda ve çamaşır makinesinin etiketinde belirtilen miktardan fazla çamaşır makineye atılmamalıdır. Motor zorlanmamalıdır.
10-Çamaşır makinesi hareket etmemesi için, düz bir zemine oturtulmalı, ayaklarının üzerinde dengede durmasına dikkat edilmelidir.
11-Çamaşır makinesinin kireç bağlamaması için kireç çözücüsü konulmalı, atık ve deterjan
çekmecelerinin temizlenmesi unutulmamalıdır.
12-Amerikan Arizona Üniversitesinin araştırmalarına göre ishal ve gribal enfeksiyona neden olabilen mikroplar, çamaşır makinelerindeki yıkama işlemlerinden sağ salim kurtularak çoğalabilmektedir. Bu mikroplar daha çok makineden çamaşırları alanların ellerine bulaşmaktadır. Çamaşır makinesinde hijyen sağlamak için, ilk ve son yıkama işlemlerinde çamaşır suyu veya arada bir çamaşır makinesi boş olarak çamaşır suyu ile döndürülmelidir.
13-Yıkama bittikten sonra içinin havalanması bakımından, kapağı bir-iki saat açık bırakılmalıdır

bu yazıyı paylaşın :

written by admin

 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.

 
Devamını oku:
klima cihazları

her marka Klima Kullanım Konusunda Tavsiyeler İklimsa klimalarınızı en ekonomik ve rahat biçimde kullanmak için aşağıdaki hususları yerine getirmeniz tavsiye...

Kapat

Önceki yazı kutusu <a href='http://iworks.pl/produkty/wordpress/wtyczki/upprev/en/'>upPrev eklentisi</a> ile gösteriliyor.

Real Time Web Analytics