Çağrı Destek Merkezi
Çağrı Destek Merkezi

bulaşık makinası bakımı

Makinenizin su püskürtme kolları, suyu makinenizin içerisine püskürterek, yıkamayı sağlar. Su püskürtme kolları zamanla yıkamalardan sonra, biriken artıklarla veya kireçten tıkanabilir. Bu yüzden alttaki püskürtme kolunu yukarı doğru çekerek veya üst püskürtme kolunu yukarı kaldırarak ya da vidasını çıkararak sökünüz. ( Bu işlemi yapmadan önce bulaşık makinenizin üreticisinin talimatlarını mutlaka okuyunuz.) Her iki su püskürtme kolunu da akar su altında iyice yıkayıp tıkanıklığı açın. Daha sonra alt su püskürtme kolunu, tekrar yerine takın ve iyice oturduğundan emin olun. Üst püskürtme kolunu da yine aynı şekilde yerine takın, ve vidasının sıkılı olduğundan emin olun.

Öneri: Ayda 1 kere düzenli olarak  Makine Temizleyici’yi kullanmanız püskürtme kollarının tıkanmasını engelleyecektir.

Diğer Öneriler:

  • Her yıkamada bulaşık makinelerinde kullanılmak üzere özel geliştirilmiş olan ve en inatçı kirleri bile güvenilir bir biçimde söküp atabilme özelliğine sahip bulunan Finish Bulaşık Makinesi Deterjanı kullanın.
  • Sivri şeyleri makineye yerleştirirken, bunların dış kapağa zarar vermemesine dikkat edin.
  • Keskin bıçakları, sapları yukarı gelecek şekilde çatal-bıçak sepetine yerleştirin.
  • Bulaşık makinesinde asla elektronik hava temizleyici filtreleri, fırın filtreleri veya boya fırçası yıkamayın. Bunlar bulaşık makinenizin hasar görmesine, renk solmasına veya kirlenmelere yol açabilir.

 

 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.

 
Devamını oku:
İzmit Sıemens Servisi klima bakım onarım servisi

İzmit Sıemens Servisi, Amacımız en kaliteli hizmetlerle günümüz şartları üzerinde sizlerle buluşmaktır.Herşeyden üstün tuttuğumuz siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti oluşabilecek beyaz...

Kapat

Önceki yazı kutusu <a href='http://iworks.pl/produkty/wordpress/wtyczki/upprev/en/'>upPrev eklentisi</a> ile gösteriliyor.

Real Time Web Analytics