Çağrı Destek Merkezi
Çağrı Destek Merkezi

bulaşık makinası arızaları

Parlatıcı bölmesini kontrol edin, bitmiş olabilir. Parlatıcı gözünü düzenli olarak Finish Parlatıcı ile doldurun. Bulaşıklar makineden çok erken çıkarılmış olabilir (program tamamlanmamış olabilir). Parlatıcı dozajı gerekenden az olabilir; parlatıcı dozajını gerektiği gibi ayarlayın. Kısa olmayan normal makine programını veya özel bir programı kullandığınızdan emin olun.


Makinede su yetersiz veya su basıncı düşük olabilir. Makinenizi evdeki su tüketimi (çamaşır yıkama, duş kullanımı vs) az olduğu zaman kullanın. Bulaşıkların yanlış yerleştirilmesinden kaynaklanabilir. Büyük sofra takımlarının deterjan bölmesini veya su püskürtme kollarını tıkayıp tıkamadığını kontrol edin. Bulaşıkları doğru yerleştirme teknikleri konusunda makinenin kılavuzuna bakın. Gerekenden az deterjan kullanmış olabilirsiniz. Doğru dozaj için Finish tablet kullanınız. Su püskürtme kolu tıkanmış olabilir; püskürtme kolunun dönebildiğinden emin olun ve pervanenin delikleri tıkandıysa, temizleyerek açın. Finish Bulaşık Makinesi Temizleyici ile makinenizi düzenli olarak temizleyin. Sudaki demir atıkları genel bir sarı veya kahverengi tabaka oluşmasına yol açabilir. Bunu önlemek için su girişinde özel bir filtre kullanmanız gerekecektir.

Bunun için bir su yumuşatıcı şirketle temasa seçin Sert su mineralleri bir çok sorunun asıl nedenidir. Finish Bulaşık Makinesi Temizleyici ile makinenizi düzenli olarak temizleyin. Yumuşatıcı ünite musluk suyunun sertlik değerine göre ayarlanmamış olabilir (bu konuda su idaresinden / satıcıdan bilgi alınabilir). Lütfen kullanma kılavuzuna bakınız ve su sertliğini buna göre ayarlayın. Tuz haznesi boşaldıysa, hazneyi yeniden doldurun. Tuz haznesinin kapağı düzgün şekilde kapatılmamış olabilir. Tuz haznesinin düzgün şekilde kapandığından emin olun. Hazneyi fazla doldurmuş olabilirsiniz veya içerde kalan deterjan mekanizmayı tıkamış olabilir. Haznenin kapatma mekanizmanı kırılmış olabilir. Bu durumda, hazneyi tamir ettirmek için için bir servis çağırın. Servisin telefon numarası makinenin kılavuzunda bulunmaktadır. Kadranın “kapalı” olduğunu kontrol edin. Makineye koyduğunuz kaplar deterjan gözünün açılmasını engellemiş olabilir; makineye kapları yerleştirdikten sonra deterjan gözünün açılabilir olduğundan emin olunuz. Bazen deterjan gözü deterjan eklediğiniz sırada ıslanmış olabilir. Deterjan, ıslak hazneye yapışıp kalabilir.

O nedenle deterjan eklemeden önce deterjan gözünün mutlaka kuru olduğundan emin olunuz. Bu normal bir durumdur. Kuruma programı sırasında kapı mandalının yanındaki delikten buhar çıkıyor olabilir. Ayrıca lütfen bulaşık makinesi kullanma kılavuzuna da bakınız. Fişin prize takılı olduğundan emin olun.Makinenin kapağının düzgün şekilde kapatıldığından emin olun.Su musluğunu açmanız gerekebilir.Ana elektrik devresindeki sigorta atmış olabilir. Su püskürtme kolu makineye koyduğunuz kaplar yüzünden hareket edemez durumda olabilir. Bu nedenle, makineye kapları yerleştirdikten sonra püskürtme kolunun dönebildiğinden mutlaka emin olunuz. Bunu, püskürtme kolunu elinizle hareket ettirerek yapabilirsiniz.
Ayrıca lütfen bulaşık makinesi kullanma kılavuzuna da bakınız.

 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.

 
Devamını oku:
Kartepe bosch servisi bakım onarım arıza

Kartepe Bosch servisi , ilkemiz sürekli olarak yüksek standartlı kalitede hizmet vermek, müşterilerimizin istek ve beklentilerine zamanında cevap vermektir. Beyazeşya...

Kapat

Önceki yazı kutusu <a href='http://iworks.pl/produkty/wordpress/wtyczki/upprev/en/'>upPrev eklentisi</a> ile gösteriliyor.

Real Time Web Analytics